Informácie o pripravovanej DUCM 2017

Univerzita sv. Cyrila a Metoda v Trnave po výborných skúsenostiach z predošlých ročníkov Detskej UCM pripravuje v dňoch 3.-7. júla 2017 už v poradí piaty ročník Detskej univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Piaty ročník DUCM sa koná v jubilejnom roku pri príležitosti 20. výročia založenia UCM v Trnave.
Aktuálny ročník opäť ponúkne deťom vo veku od 9 do 14 rokov, jedinečnú možnosť aktívneho trávenia letných prázdnin. Plnohodnotný program, účastníkom priblíži život na univerzite, zameranie jednotlivých fakúlt a inštitútu, zároveň ich hravou formou obohatí vedomosťami a poznatkami.

 

Aktivity študentov DUCM, na ktoré sa môžu tešiť v rámci programu:

FMK: Nové aj retro, počítačové i spoločenské hry, virtuálna realita či cosplay. To všetko prináša ďalší ročník obľúbenej detskej univerzity na UCM. Deti sa tento rok prenesú do nového sveta virtuálnej reality, zahrajú si turnaje v rôznych digitálnych, ale aj spoločenských hrách. Okrem toho sa pozrú do histórie starých konzol z minulého storočia. Každé stanovište bude bodované a najlepší tím získa lákavú cenu. 

IFBLR: V menších skupinách si študenti DUCM vyskúšajú rôzne fyzioterapeutické cvičenia a športové aktivity na ranči pod Babicou Bojná. Môžu si pozrieť zverinec na ranči, oboznámia sa s hipoterapiou a jazdou na koni.

FF: Vyber sa spolu s nami po stopách slávnych bernolákovcov! Spoločne odhalíme tajomstvá o Jozefovi Ignácovi Bajzovi na prednáške docentky Kataríny Žeňuchovej. Navštívime Pamätný dom Juraja Fándlyho v Naháči a pozrieme sa aj na starú faru, ktorá dýcha odkazom autora prvého slovenského románu Jozefa Ignáca Bajzu. V prípade pekného počasia sa vyberieme lesnou cestou k ruinám františkánskeho kláštora, na miesto, kde sa podľa legendy zjavovala svätá Katarína Alexandrijská mladému grófovi a pustovníkovi.

FSV: Hľadaj ohnivú strelu. Ako záchrana, bezpečnosť a pohyb ovplyvňujú náš každodenný život.

 

FPV: Uvidíš ako sa správajú rastlinky na vyšetrení u lekára.  Zistíš aká zaujímavá a farebná môže byť chémia. Spoznáš aké čarovné vedia byť enzýmy - neodmysliteľní pomocníci biotechnológov.  Zažiješ výnimočné veci vo virtuálnom svete. Objavíš tajomný svet prírody - namixuješ si vlastný Buble Tea, vytvoríš pH dúhu a mnohé iné.

 

Presný harmonogram s aktivitami počas celého týždňa trvania DUCM je zverejnený v časti HARMONOGRAM 2017. Harmonogram bol rozposlaný na e-mailové adresy všetkých rodičov.